איך מנקים עובש באמבטיה

הצטברות עובש בחדר האמבטיה, כמו גם במקומות נוספים בבית, היא אחת הבעיות הדורשות פתרון מיידי וקבוע. העובש, מעבר לבעייתיות שלו מבחינה אסתטית ומעבר לעובדה שהוא גורם נזקים לטווח הארוך לקירות ולכל מקום שבו הוא נמצא, מהווה גם בעיה בריאותית. העובש משחרר רעלנים לאוויר, שכאשר הם חודרים למערכת הנשימה הם עלולים לגרום לנזקים גדולים, ובמקרים רבים גם בלתי הפיכים. מי שרגיש לעובש עלול לפתח אלרגיה שתפגע באופן קבוע ביכולת שלו לתפקד בסביבה שבה קיים עובש. זאת, שלא לדבר על איכות חיים ירודה המלווה כל העת העיטושים, קוצר נשימה וסימפטומים אחרים של אלרגיה שעלולים להתעורר מעת לעת. המסקנה מכל האמור לעיל היא שהניקוי של עובש בכל מקום שבו הוא נמצא, חיוני לבריאות של כל הדיירים בבית ומסיר גם מפגע אסתטי לא קטן. איך נוצר העובש? מהם האזורים בית שבהם קיים סיכוי גדול להיווצרות העובש? כיצד מטפלים בעובש ומסירים אותו לצמיתות מחדר האמבטיה? להלן התשובות.

תוכלו לקבל מידע נוסף בקישור הבא – איך לבצע ניקיון יסודי לאחר איתור נזילה בבית

אמבטיה

מהו עובש ואיך הוא נוצר

העובש הוא למעשה פטרייה, שמתחילה להתפשט בתנאי לחות ובטמפרטורה נוחה, בדרך כלל גבוהה. אם לוקחים בחשבון את כל התנאים שהוזכרו כאן, הרי שהמקומות המועדים ביותר לעובש הם חדרי האמבטיה והשירותים מצד אחד, והמטבח מצד שני. אם מתגלה עובש בחדרים נוספים בבית יש להסיר אותו בשיטות שיוסברו לעיל. עם זאת, יש לבצע במקביל בדיקה כיצד העובש הגיע לשם ולמה. העובש מצטבר על הקירות, על הכיורים ועל פריטי ריהוט נוספים הנמצאים במקום שהוא חם מאד ולח מאד יחסית. כיוון שחדר האמבטיה הוא המקום הקלאסי שבו מתקיימים כל התנאים שהוזכרו, אך טבעי שהעובש יצטבר דווקא שם. הדרך הנכונה ביותר להימנע מהצטברות של עובש או לכל הפחות להאט את התהליך הוא אוורור שיטתי של חדר האמבטיה והימנעות מלהשאיר אותו סגור. ככל שהלחות במקום תפחת, כך תקטן ההצטברות וההתפשטות של העובש.

 

איך מנקים את העובש בחדר האמבטיה ובכלל

כאמור, השלב הראשון בניקוי העובש הוא ייבוש המקום שבו הוא נמצא. בהמשך, ניתן להשתמש בתכשירים דוחי עובש. את התכשיר מתיזים על האזור הנגוע, ולאחר כמה דקות משפשפים אותו ומסירים את העובש. בהעדר חומר ניקוי ייעודי, ניתן להסתייע באקונומיקה. גם כאן השיטה דומה – מתיזים את האקונומיקה בכל האזור הנגוע בעובש, מניחים לאזור לכמה דקות ולאחר מכן משפשפים היטב. אם העובש לא הוסר עד תום, יש לחזור על הפעולה פעם נוספת. אם יש אזורים נסתרים שהעובש הגיע אליהם, יש להגיע אליו באמצעות מברשת ייעודית, או אפילו מברשת שיניים קטנה תספיק למטרה הזאת. מי שמעוניין למנוע חזרה של העובש או לצמצם אותה, יכול לצבוע את החדר החשוף לסיכון בצבעים דוחי עובש, שהם יעילים לתקופה של מספר חודשים ואפילו יותר. ככלל – אוורור נכון ושמירה על הניקיון מונעים עובש ושומרים על הבריאות.

למידע ופרטים נוספים: https://www.chik-chack.co.il/

אולי תאהבו גם:

איך לנקות מקלחון שקל לנקות?

המקלחון נוטה לצבור נוזלים אשר גורמים לעובש, ריח רע והצטברות של חיידקים. משום כך, חשוב לבצע רכישה של מקלחון איכותי אשר יהיה קל לתחזוקה ולניקיון.

קרא עוד »