3 טיפים לניקוי ארונות אמבטיה

אם יצא לכם בעבר לנסות לנקות את ארונות חדר האמבטיה שלכם, אתם בוודאי יודעים לומר שזו לא באמת משימה קלה. לכאורה מה כבר צריך לעשות? אך בפועל אנחנו רואים שהניקוי של ארונות האמבטיה דורש מיומנות וגם לא מעט סבלנות. זקוקים לעזרה? קבלו מספר טיפים שיהפכו את העניין לנוח ונגיש יותר.

 

בחירת חומרי הניקוי המתאימים

נתחיל מהעובדה שבין אם יש לכם ארונות אמבטיה תלויים בחדר הרחצה ובין אם יש לכם ארון עומד, יש שתי בעיות עיקריות בחדר הזה בדרך כלל, והן: עובש ולחות. בניגוד לחדרים האחרים בבית, הרי שבחדר הרחצה יהיה עליכם להתמודד עם עובש שעלול לסכן את הבריאות וגם עם לחות כתוצאה מהמים שבהם עושים שימוש בחדר הזה. לכן הדבר הכי חשוב שצריך לעשות כאשר רוצים לנקות את ארונות חדר האמבטיה, זה לבחור את החומרים המתאימים. בין אם יש לכם בעיית עובש בארונות ובין אם אתם רוצים פשוט לנקות אותם מלכלוך, יש לבחור חומרי ניקוי מתאימים.

 

ההתמדה בניקיון

עוד נקודה שהרבה פעמים הופכת להיות בעייתית אצל רבים מאתנו, זו שאלת ההתמדה. כלומר, אנשים בטוחים שאם הם יעשו ניקיון לקראת פסח בארונות האמבטיה פעם בשנה זה יספיק, אך בפעול כמובן שזה לא כך. בפועל רצוי מאוד להקפיד על ניקיון לפחות אחת לשבוע, מה גם שאם תעשו זאת, בכל פעם זה ייקח לכם רק כמה דקות. זה לא יהיה מבצע אינסופי שאתם צריכים להשקיע בו זמן רב ולכן כדאי להתרגל לעניין הזה.

 

השתמשו במטלית מתאימה

לבסוף, עוד טיפ משמעותי שנוכל לתת לכם לגבי הנושא של ניקיון ארונות אמבטיה, הוא כמובן לעשות שימוש במטליות מתאימות. יש היום אינספור אפשרויות בתחום הזה ולכן חשוב לעצור ולבדוק איזה מטליות אתם קונים. אם חשבתם שהמטלית שבה אתם עושים שימוש במטבח יכולה להתאים גם לניקוי ארונות האמבטיה, דעו שזה לא מדויק. אתם צריכים מטלית שתעשה עבודה טובה ושתהיה מיועדת אך ורק לארונות האלה. כך תוכלו להימנע מהעברת הלכלוך ממקום אחר לאחר וכך תוכלו גם להיות בטוחים שהתוצאה הסופית תהיה נקיה ומבריקה יותר.

במידה ואתם בוחרים לא לנקות בעצמכם את ארונות חדר האמבטיה אלא נותנים את המשימה הזאת לעוזרת הבית, יש לבדוק איך היא עושה את הדברים. כלומר, זה לא באמת הגיוני לקנות את הארונות הכי יקרים שיש היום ואז לשפוך עליהם אקונומיקה במטרה לנקותכם. אקונומיקה, כפי שאתם בוודאי יודעים, זה חומר חזק מאוד שעלול להרוס את ארונות האמבטיה היפים שלכם. לכן חשוב מאוד לתדרך את עוזרת הבית וגם לתת לה את חומרי הניקוי המתאימים. כמובן שניקוי של ארונות שעשויים מפורמייקה יהיה שונה לעומת ארונות שעשויים ממכת ויש לקחת בחשבון גם את הנקודה הזאת.

אולי תאהבו גם:

איך לנקות מקלחון שקל לנקות?

המקלחון נוטה לצבור נוזלים אשר גורמים לעובש, ריח רע והצטברות של חיידקים. משום כך, חשוב לבצע רכישה של מקלחון איכותי אשר יהיה קל לתחזוקה ולניקיון.

קרא עוד »
איך מנקים עובש באמבטיה

הצטברות עובש בחדר האמבטיה, כמו גם במקומות נוספים בבית, היא אחת הבעיות הדורשות פתרון מיידי וקבוע. העובש, מעבר לבעייתיות שלו מבחינה אסתטית ומעבר לעובדה שהוא

קרא עוד »