5 שיטות לניקוי השטיח בבית

על מנת לנקות את השטיח באופן יסודי, עליכם לנקוט בשיטת ניקוי אשר מתאימה לכם ולסוג השטיח. להלן חמש שיטות מצוינות לניקוי השטיח, אצלכם בבית. כל הפרטים – במדריך הבא.

5 שיטות לניקוי השטיח בבית

פעולה של ניקוי השטיח מהווה אתגר לא פשוט בעבור רובנו, וזאת בשל העובדה כי מדובר לרוב בשטיחים גדולים אשר מצריכים פעולות ניקוי עמוקות ויסודיות, לצורך הסרה של כתמים ואבק. להלן חמש טכניקות מצינות לצורך ניקוי השטיח, אצלכם בבית:

שטיח

 

  • ניקוי שטיחים באמצעות חומץ: באמצעות חומץ ניתן להסיר כתמים עקשניים מהשטיח, וזאת באופן קל ופשוט. כל שעליכם לעשות הוא להשתמש בחצי כוס חומץ וחצי כוס של מים חמים, ולערבב את החומרים יחדיו. על מנת לבצע את פעולת הניקוי באופן מדויק יותר, מומלץ להשתמש בשפריצר אותו ניתן לרכוש בכל חנות לכלי בית, לצורך פעולת ניקוי מדויקת. באמצעות השפרצה של החומר ניתן להסיר את כל סוגי הכתמים: דם, מיץ, כתמים כתוצאה ממשקאות ממותקים או קפה וכן חלב. עם זאת, על מנת לבצע את פעולת הניקוי על הצד הטוב ביותר חשוב לייבש קודם את האזור היטב, ורק לאחר מכן להניח מעט חומר על הכתם, עד להסרתו.
  • ניקוי שטיחים באמצעות סודה לשתייה: מדובר באחד הסודות הכמוסים ביותר של עולם ניקוי שטיחים, וזאת בשל האפקטיביות של סודה לשתייה לצורך הסרה וניקוי של שטיחים. צורת ההכנה היא פשוטה לחלוטין. קחו סטנדרטית של מים והכניסו לבפנים שני כפות של סודה לשתייה. לאחר הערבוב, השתמשו במטלית יבשה ונגבו היטב את הכתם לצורך הסרתו. זאת ועוד, ניתן להשתמש בסודה לשתייה לצורך חיטוי של השטיח ואפילו לצורך נטרול ריחות רעים, ולכן מדובר בטכניקה מצוינת הן לניקוי והן לצורך יצירת ריחות נעימים.
  • קרצוף השטיח באמצעות חומר לניקוי שטיחים: על מנת להסיר את הכתמים ואת הלכלוך מהשטיח, מומלץ להשתמש בחומר ניקוי ייעודי לשטיחים. את השטיח יש להעמיד במאונך, ולהניח באופן אחיד את החומר. לרוב, חומרי ניקוי ייעודים נוטים להקציף ולכן חשוב להסיר את כל הקצף מהשטיח באמצעות מברשת קשה. במידה ומדובר בשטיח גדול ומסיבי, מומלץ להשתמש במטאטא לצורך ניקוי יסודי ואחיד של כל משטח השטיח.
  • ניקוי שטיחים מקיר לקיר באמצעות שואב: אם יש ברשותכם שטיחים מקיר לקיר, השתמשו בשואב אבק ובדקו היטב כי אתם מגיעים לכל הפינות באמצעות ראש עדין ייעודי אותו מתקינים על גבי השואב.
  • ניקוי באמצעות חברת ניקוי שטיחים: באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום של ניקוי שטיחים תוכלו לחסוך לעצמכם לא מעט זמן ומאמץ, ולקבל בתמורה שטיח חדש ונקי. לקבלת הצעת מחיר מחברת אשר שטיחים אשר נחשבת למובילה בתחום ניקוי שטיחים חייגו למספר 1800200290 לצורך קבלת הצעת מחיר.

אולי תאהבו גם:

ניקיון שטיחים

השטיח שלכם נראה נורא? ניסיתם לנקות אותו בכל דרך אפשרית ואתם לא יודעים מה לעשות? אם כך, רגע לפני שאתם זורקים אותו לפח, למה שלא

קרא עוד »