4 שלבים לניקיון בריכות פרטיות

בריכת שחייה פרטית בבית היא מותרות למי שיש לו חצר או גג גדול והיא מושלמת לבילוי משפחתי, אירוח ומנוחה.

אין כמו לשבת ליד הבריכה הפרטית ליהנות מהשקט, השלווה והמנוחה.

עם זאת יש לדאוג לתחזוקת הבריכה ולניקיונה. קבלו 4 שלבים לניקוי הבריכה הפרטית.

 

1 – שלב סינון המים

השלב הראשון בניקוי בריכות פרטיות הוא באמצעות סינון המים. לבריכה יש משאבה שאותה מפעילים מדי יום למשך 10 שעות או על פי הצורך. הלחץ של הסננים בשעון הלחץ צריך לעמוד בין 1-2. כאשר הלחץ עומד על 2 צריך לשטוף את המסננים אך לא לפני שמפסיקים את הפעולה של המשאבה.

 

2 – שלב ניקוי תחתית הבריכה

ניתן לעשות שימוש ברובוט אוטומטי המנקה באופן עצמאי את תחתית הבריכה ומקרצף אותה. בעבר היו מקרצפים עם מטאטא מיוחד, אך הטכנולוגיה מאפשרת ניקוי קל. אפשרות נוספת היא לנקות באמצעות שואב חשמלי השואב גם את העלים והחול שהגיעו לתחתית והפעולה שלו דומה לזו של הרובוט. מכשיר נוסף נקרא סקימר, הוא מותקן על שפת הבריכה ושואב ממנה את הלכלוך.

 

3 – שלב חיטוי המים

בבריכות רבות נוהגים לטהר את המים ולדחות מזיקים שונים באמצעות כלור שהוא חומר כימי ולא תמיד בריא בעיקר לילדים רכים. ישנן טבליות כלור מסוגים שונים כמו: כלור גדול, כלור שקדים וכלור באבקה שמנקה את הבריכה במהירות. כאשר רמת החומציות בבריכה תקינה, היעילות של הכלור יותר אפקטיבית. רמת החומציות צריכה לעמוד על 7.2-7.6. אין להשתמש בכמות כלור מוגזמת שעלולה לגרום לנזק של בני הבית המתרחצים בבריכה ואין לערבב אותו עם חומרים אחרים. כמו כן, לכל סוג של כלור יש הוראות שימוש אחרות שיש לקרוא היטב על מנת שלא יהיה לחץ גז או נזק אחר. עם זאת, ניתן להשתמש בחומר אקולוגי שאינו מסוכן הנקרא מלח מגן. זהו מלח מומס באותה כמות של כלור המבצע את הניקוי באמצעות מכשיר מלח ומשאבה. הוא לא גורם לתופעות לוואי, אינו מסוכן והורג את החיידקים שיש במים. ניתן להתקין את המכשיר בכל סוג של בריכה וליהנות ממים צלולים ונקיים.

 

4 – שלב התחזוקה של הבריכה

על מנת שהבריכה תהיה נקייה והמים יהיו צלולים, יש לכסות אותה מדי יום בגמר הרחצה בכיסוי ברזנט שימנע כניסה של מזיקים, חול, אבק ועלים. במידה ואין לכם כיסוי לבריכה תצטרכו לדוג את הלכלוך הצף באמצעות רשת שתיתן לכם תעסוקה וריפוי בעיסוק, אך ייקח לכם לא מעט זמן לדלות את כל הלכלוך. בנוסף, יש צורך לבדוק את איכות המים בתדירות באמצעות מכשור שייתן לכם אינפורמציה אלו חומרים יש להוסיף למים ובאיזו כמות. כאשר קונים בריכה פרטית חשוב לעקוב אחר הוראות היצרן המתייחסות לניקוי ותחזוקה על פי הסוג שלה ולפעול על פיהן.

 

שקיעה

אולי תאהבו גם: