3 פתרונות ניקיון לשטיחים בביתכם

ניקוי שטיחים יסודי הכרחי כדי להסיר כתמים ולמנוע את קרדית האבק, ריחות רעים ובלאי.

מעבר לניקוי הביתי בשואב אבק יש להקפיד על ניקוי מקיף יותר מדי פעם.

קבלו 3 פתרונות ניקיון לשטיחים בביתכם.

 

1 – ניקוי של חברה מקצועית בבית

חברת ניקוי שטיחים המגיעה עד לבית שלכם לצורך ניקוי שטיחים יסודי היא האפקטיבית ביותר. מבלי שתצטרכו לסחוב את השטיחים למפעל או לחנויות לניקוי שטיחים תוכלו להזמין מומחים מקצועיים שיגיעו עם כל המכשור הדרוש בהתאם לסוג השטיחים שלכם, ישאבו עם שואב מקצועי, יקרצפו וייבשו את השטיחים בחומרים איכותיים וידידותיים לסביבה. חשוב שלחברה יהיו חומרי ניקוי בעלי תו תקן ובטיחותיים. ביחד עם זאת, החומרים צריכים להיות מספיק חזקים כדי למנוע וירוסים, קרדית האבק, עובש וריחות רעים. ככל שתקפידו על ניקוי יסודי ומקצועי, כך אורך החיים של השטיחים שלכם יהיה גדול יותר והם לא יהרסו. ישנן משפחות עם ילדים קטנים שלעיתים נופלים להם מזונות ומשקאות המכתימים את השטיחים. כמו כן, בעלי חיים בבית גם הם מקור לשערות וכתמי צרכים על השטיחים. חברה מקצועית תתמקד בכתמים ותסיר אותם. ביחד עם זאת צריך להבין שאם יש כתמים ולא מנקים אותם מייד, יהיה אחר כך יותר קשה להסיר אותם.

 

2 – ניקוי שטיחים מקיר אל קיר

בבתים רבים ישנם שטיחים מקיר לקיר בחדרי השינה שניתן למצוא בעיקר בחדרי ילדים. כאשר הילדים נשענים על השטיחים עם כפות ידיים מוכתמות ומשחקים עליהם, הם מתלכלכים מהר מאוד. לפיכך, חשוב להקפיד ולשאוב אותם משאריות מזון ואבק לפחות פעם בשבוע ואף יותר במידה ויש לכם ילדים אלרגיים לאבק או אסמתים בבית. בנוסף, תצטרכו אחת לשנה להזמין חברה לניקוי שטיחים מקצועית שתרחץ את השטיחים, תסיר את הכתמים הקשים ותשאב אותם. במידה ויש צורך להסיר כתמים באותו הרגע מומלץ לעשות זאת באמצעות חומרים טבעיים ולא להשתמש בחומרים כימיים שאינכם מכירים. ניתן לרכוש קצף לניקוי שטיחים כעזרה ראשונה אך לא לוותר על הניקוי המקצועי של השטיחים.

 

3 – ניקוי שטיחים במפעל

ישנם מקרים בהם צריך להוביל את השטיחים מהבית למפעל. מדובר על שטיחים עדינים שבדרך כלל עשויים מעבודת יד כמו: שטיחים פרסיים, אפגניים, משי, צמר וכד' מאוד יקרים שחייבים ניקוי מיוחד וטיפול אישי. מכיוון שיש לשמור על הטקסטורות והצבע של שטיחים מסוגים אלו ולטפל בהם בזהירות רבה, במפעל ינקו אותם במכשירים מבוקרים. לאחר השטיפה יסחטו מהם את המים, יברישו וייבשו אותם בחדר ייבוש מיוחד בטמפרטורה מתאימה. במידה ויש לשטיחים מסוימים פגמים, במפעל יתקנו אותם לאחר הייבוש ויחזירו לכם שטיחים חדשים הנראים כפי שנראו ביום שקניתם אותם. על מנת לנקות את השטיחים הארוגים באופן סדיר בבית חשוב להשתמש בחומרים עדינים על פי הוראות היצרן ולנער אותם היטב.

 

אולי תאהבו גם: