3 יתרונות של סף חלון משיש

סף החלון הוא כרטיס הביקור של החלון שלכם.

חלון ללא סף, יראה כמסגרת פשוטה.

לעומת זאת, חלון עם סף יכול להקפיץ לכם את העיצוב בבית ולשרת מטרות חשובות אחרות.

למה לעשות סף חלון, ולמה דווקא סף חלון משיש?

 

מהו סף חלון?

סף החלון הוא הבליטה שאנו רואים שיוצאת מתוך מסגרת החלון, לעיתים רק החוצה, ולעיתים גם פנימה אל הבית. את סף החלון ניתן לייצר במגוון אפשרויות, מסף חלון מינימלי ועד לסף חלון רחב עליו ניתן יהיה להניח חפצי נוי, ואפילו כזה המתאים לישיבה. את סף החלון מייצרים ממגוון חומרים מוכרים, כמו בטון או עץ, אך האופציה השכיחה יותר היא סף חלון משיש בשל יתרונותיו המשמעותיים.

 

יעילות

יתרונו העיקרי של סף החלון הפונה החוצה, הוא ניקוז המים המצטברים הלאה, ובכך מונע חדירה של מים אל הבית דרך החלון, הגורמת לרטיבות ולצרות רבות. סף חלון העשוי משיש קולע בדיוק למטרה זו – השיש עצמו אינו נפגע מהמים, ולכן משמש כחומר האידאלי במקרה זה. גם כאשר בונים מעקה או חומה נמוכה, מתקינים בראש המעקה סף חלון משיש (קופינג) בצורה משופעת, מה ששומר על אטימות הקיר בהצלחה ומוודא שמי הגשמים לא יצטברו על גבי המעקה, ולא יחלחלו פנימה.

 

עיצוב

בכל בית מעוצב, ישנה תשומת לב רבה לחלונות. גם הם אלמנט עיצובי של הבית, ולכן בחירה של סף חלון בכלל, וסף חלון משיש בפרט, הינה אמירה עיצובית לכל דבר. תוכלו לבחור את סף החלון מתוך מבחר רחב של סוגים וסגנונות, ולמצוא את הדגם המדויק שישלים לכם את העיצוב בבית. בנוסף, ניתן ליצור מסף החלון מדף לאביזרים שונים ולהמשיך את הקו העיצובי של הבית, או ליצור ממנו אחסון של ממש.

 

עמידות ותחזוקה

סף חלון משיש הינה האופציה המובילה מבין מגוון החומרים כאשר אנו מדברים על עמידות. השיש הוא חומר עמיד לתנאי החוץ ולטמפרטורות קיצוניות, צבעו אינו דוהה והוא לא נשחק ממי הגשמים. בנוסף, ניקוי סף החלון פשוט מאוד, מאחר ועל גבי השיש לא מצטבר אבק ולא נדבק אליו הלכלוך, כך שניקוי קליל יבריק לכם את סף החלון בחזרה.

מה שעוד חשוב לדעת על סף חלון משיש

על מנת שסף החלון אכן ישרת את המטרה ויגן עליכם מפני חדירה של מים, מומלץ לרכוש את השיש ולהזמין את ההתקנה מבעל מקצוע מקצועי ומנוסה שיודע איך להתקין סף חלון. בנוסף, חשוב לדעת כי על אף שהשיש הינו חומר עמיד מאוד, שישרת אתכם לשנים רבות, הוא יזדקק בשלב כלשהו לחידוש כדי לחזור לברק הראשוני שלו.

 

לסיכום

לסף חלון משיש יתרונות גדולים, כאשר המשמעותי מבניהם הוא הגנה על קירות הבית מפני חדירה של מים בזמן הגשמים. סף החלון מותקן בצורה משופעת ולכן עוזר לנקז את המים החוצה. בנוסף, סף חלון משיש יכול להשתלב בעיצוב הבית, ובמקרים מסוימים אף להקפיץ אותו. חומר השיש עמיד ואיכותי, ובעל תחזוקה קלה לניקוי, לכן בחירתו הופכת הגיונית יותר ויותר.

 

אולי תאהבו גם:

מסור חשמלי
איך מתמחרים ניסור בטון?

משפצים את הבית? מתכננים עבודה על אתר בנייה? חשוב להביא בחשבון את כלל העבודות שיש לבצע גם כחלק מהתכנון הכספי. כדי שתוכלו לחשב נכון, כדאי

קרא עוד »
איש שירות
מה עושים שהפחת קופץ?

ילד אחד במקלחת, אחר רואה טלוויזיה, השלישי מחבר את הקומקום ו.. קפץ החשמל. פתחתם את לוח החשמל ונוכחתם לדעת כי הפחת קפץ. אין צורך להיבהל,

קרא עוד »