ניקיון תעלת מיזוג אוויר בלובי הבניין בבטיחות

מערכות אוורור בבניינים הן מערכות חשובות במיוחד, בעלות השפעה מכרעת על בריאותם של השוהים בבניין. יחד עם זאת, מערכות אלה אינן נמצאות בראש סדר העדיפויות, או במרכז תשומת הלב של רוב האנשים, אבל למעשה, תחזוקה נכונה של מערכות אלה, בדגש על ניקיון תקופתי עקבי ומקצועי, תגן על בריאותם של השוהים במבנה, תסייע למנוע בעיות רפואיות וריחות רעים.

 

אבל למה זה קורה ואיך מטפלים בזה?

ניקוי תעלות מיזוג אוויר – למה זה חשוב?

תעלת מיזוג האוויר בפרט ומערכת המיזוג בכלל, צוברות שכבות של אבק ולכלוך שנעים באוויר ומגיעים אליהן בקלות. שם מצטברים חלקיקים אלה והופכים לשכבה עבה, שלא מאפשרת למערכת לספק לבניין אוויר נקי.

שכבת האבק אינה מכילה אבק בלבד, למרבה הצער, אלא מתפתחים בה גם חיידקים, פטריות וכן פתוגניים נוספים, הנכנסים לזרימת האוויר ויוצאים אל אוויר החדר.

האנשים השוהים בבניין נושמים את כל החומרים המזיקים הללו ומתחילים לחוש בסימפטומים לא נעימים, הכוללים בין היתר:

  1. גירוי בעיניים, בעור ובגרון
  2. כאבי ראש
  3. עייפות
  4. עצבנות
  5. אסטמה
  6. קוצר נשימה
  7. צפצופים באוזניים ועוד.

 

בנוסף, מערכת המיזוג מבזבזת הרבה יותר אנרגיה וצוברת בלאי רב יותר בגלל המאמץ הנדרש לפעולה בתנאי לכלוך.

הבעיה היא, שפתחי תעלות המיזוג הללו נמצאים תמיד בתקרה של הלובי, או במקומות גבוהים אחרים, אליהם הגישה מאוד מסובכת וקשה. כתוצאה, פעמים רבות צוות התחזוקה והניקיון של המבנה מזניח את תעלות המיזוג ומאפשר לבעיה להתפתח.

 

הפתרון לבעיה

המענה הראשוני והחשוב ביותר לטיפול בבעיה קשור לאופן ההגעה לפתחים אלה, לצורך עבודות ניקיון מקצועיות, מסודרות ובטוחות, באופן שיגן על בריאות השוהים בבניין, אך גם יגן על העובדים בניקוי המבנה מפני פגיעה.

האופן הבטוח, היעיל, המהיר והנוח ביותר לבצע עבודות מסוג זה בגובה, הוא באמצעות במות הרמה של חברת ליפטר. במות אלה מותאמות למגוון תנאי שטח ולמגוון צרכים שונים, מאפשרות עליה בטוחה לגבהים גדולים, לצורך ביצוע עבודות שונות, כדוגמת ניקוי תעלות אוורור, אשר הפתחים שלהן נמצאים בתקרה של לובי הבניין.

במות אלה נשבות כלי עבודה מושלמים לחללים סגורים, לביצוע עבודות בגובה, שכן הן יציבות, נוחות, חדשניות ואיכותיות, מאפשרות להגיע במדויק לכל גובה מבוקש, להרים לגובה עובדים, חומרי גלם, ציוד וכלי עבודה.

מנוע חשמלי רב עוצמה מאפשר שליטה נוחה, תנועה מהירה, יציבות ועמידות וכך מתקבל האמצעי המושלם לשליטה אופטימלית בהגעה לגובה, לצורך ביצוע עבודות ניקיון מורכבות.

 

לסיכום

ניקוי תעלות ומערכות אוורור בבניינים נחשב לפעולה חיונית, אותה יש לבצע באופן תקופתי כדי למנוע בעיות, מחלות וקשיים שונים עבור השוהים במבנה.

כדי לבצע את העבודה באופן יעיל, מהיר ובטיחותי – יש להשתמש בבמות הרמה מבית ליפטר (https://www.lifter.co.il), אשר מצטיינות באיכות גבוהה, מערכת הפעלה פשוטה ויציבות גבוהה.

 

גג

אולי תאהבו גם: