מהו הנוהל לגבי פינוי שמן משומש

לאחר טיגון בשמן עמוק הדרך הקלה היא להשליך את השאריות לתוך האסלה או הכיור.

פעולה זו אסורה באופן מוחלט מכיוון שהשומן הופך לגוש גדול ועלול לסתום לכם את הביוב.

המאמר יתאר מהו הנוהל התקין לפינוי שמן משומש מהבית, ממסעדות וממוסכים.

פינוי שמן משומש מהבית

מערכת הביוב בבית שלכם מחוברת למערכת הביוב של הרחוב, משם היא עוברת למערכת הביוב של העיר ובהמשך למערכת הביוב הארצית. כאשר מצטברים שומנים בצנרת הביוב הם יכולים לפגוע בכל המערכת המורכבת הזו. השומנים מתפרקים לתרכובת של גושי שומן המונעים את המעבר התקין של המים בצנרת ובכך גם סותמים אותה. הדרך היעילה ביותר להיפטר משמן משומש בבית היא לאסוף אותו לשקית לאחר שמתקרר, לקשור חזק ולהשליך לפח. כך לא רק תמנעו סתימת ביוב אצלכם ואצל השכנים שלכם, אלא גם ברחוב. ישנם אנשים העושים שימוש חוזר בשמן לעוד שני טיגונים לאחר סינון שלו והעברתו לכלי אטום ולמקום יבש וקריר, אך זה נתון לשיקולכם.

פינוי שמן משומש ממסעדות וממוסכים

במסעדות, מטבחים מוסדיים ותעשייתיים ובמוסכים מחויבים לשמר את השמן המשומש במכלי מחזור עד שהוא נאסף על ידי חברה כמו סופר שירותי ביובית בכל הארץ. לחילופין ניתן להתקין מפריד שומנים המפריד אותם מהשפכים האחרים שזורמים למערכת הביוב ולאגור אותם בחביות או בבורות שומן. מוסכים חייבים להחזיק במתקני איסוף שמן מעל 20 ליטר שמן ולאסוף גם את מסנני השמן שלהם. כאשר מחליפים שמן מנוע לבד יש להביא את השמן המשומש לאחד המוסכים על מנת שיאגור אותו. כדי לפנות את השמן המשומש מבית העסק מזמינים את החברה המפנה. החברה שואבת במשאבה את השומנים ושוטפת את מכלי המחזור, החביות או בורות השומן כדי לשמור על סביבה נקייה. בית עסק הזקוק לפינוי שמנים צריך לעשות זאת באמצעות חברה בעלת רישיון לפינוי שמנים שהעניקה לה הרשות לאיכות הסביבה. השמן מגיע לרמת חובב שם ממחזרים אותו ומייצרים ממנו שמן חדש. בנוסף, החברה המקצועית תיתן לבית העסק אישור שהשמנים המשומשים פונו אותו יציגו כשיגיעו אנשי משרד איכות הסביבה לביקורת.

כיצד שואבים שמן משומש?

לחברה השואבת את השמנים המשומשים יש ציוד מתקדם לצורך שאיבה וניקוי מתקני האגירה. הציוד עומד בכל התקנים הדרושים וניתן לעשות בו שימוש גם אם מכלי האיסוף של השמן נמצאים במקומות מסובכים או נמוכים. מחיר השאיבה משתנה בהתאם לדרכי הגישה ונפח השמן. החוק מחייב כל בעל עסק שמתעסק עם חומרים שומניים לפנות את הפסולת ולפיכך יש לבצע זאת באופן תקופתי. ההמלצה היא לשכור חברה כמו ביובית כדי להסיר את המשימה הזו מסדר יומכם, להתעסק בכל שאר הדברים הקשורים בעסק שלכם ולהישאר בראש שקט. החברה תאסוף בכל פעם את השמנים המשומשים, לפי מה שתקבעו מראש ואף תסייע בפתיחת סתימות ביוב במקרה הצורך.

זיתים

אולי תאהבו גם: