הדברת מזיקים – נבחרת המזיקים הפופולריים בכל בית בישראל

הם מהווים מפגע תברואתי, הם מייצרים לנו נזקים רבים הן בביתנו הפרטי והן בעסקים שלנו. המזיקים הללו פוגעים בהכנסה של מאות אלפי ישראליים בכל שנה ולכן חשוב להכיר אותם. קבלו את נבחרת המזיקים הפופולריים בכל בית בישראל.

כשאנו חושבים על מזיקים אנחנו לרוב חושבים על חרקים אך לא רק את המזיקים הנפוצים נחלק למספר כותרות משנה בכדי לעשות סדר, חלקם מעופפים, חלקם זוחלים וכן חלקם בכלל יונקים ולכן לא נכביר במילים, הכירו את הנבחרת:

 

תיקנים:

התיקנים הנפוצים ביותר הנם התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני. קיים ביניהם שוני הן בגודל והן בצבע ואפילו בסביבת מחייתם. התיקן האמריקאי הוא גדול יותר ומגיע על לגודל של 5 סנטימטרים, מתיק ביצה שלו עלולים לבקוע כ- 18 תיקנים ובוגר יכול לחיות במשך כשנה. סביבת מחייתו היא בעיקר מקומות לחים כמו ביובים למשל. לעומת זאת התיקן הגרמני מגיע עד לגודל של 2 ס"מ והוא קטן בהרבה מן התיקן האמריקאי, מביצת האם עלולים לבקוע כ- 35 תיקנים והבוגרים יכולים לחיות עד 8 חודשים. סביבת מחייתם הנה מקומות חמים יותר כמו מכשירי חשמל הפולטים חום כגון תנורים, מקררים וכו'.

 

זבובים:

ישנם מספר רב של זבובים נפוצים אך ישנם 4 סוגים נפוצים בבתים. זבוב הבית כשמו כן הוא והוא הזבוב הנפוץ ביותר בבתים המדינה. גודלו של הזבוב הוא עד 7 מ"מ והוא נמשך בעיקר למזון, הוא מתפתח באשפה וכן בצואה של חיות. בדומה לו קיים זבוב הבית הקטן, הוא קטן ממנו ומגיע לגודל של עד 5 מ"מ והוא אמנם לא מסוכן אך הוא לרוב מתעופף בלהקות גדולות ומהווה בעיקר מטרד ומייצר אי נוחות. הזבוב השחמטן הוא זבוב יותר גדול המגיע לגודל של עד 5 ס"מ, בעל צבע אפור והוא נמשך בעיקר לצואה, בשר ופגרים ומהווה מטרד לא קטן ועלול להעביר מחלות מעיים. זבוב הבוהקן הירוק הוא מקבוצת זבובי הבשר, מגיע לגודל של עד 7 מ"מ וכשמו כן הוא נמשך לבשר אך גם לצואה ופגרים.

 

יתושים:

יתוש הקולקס הוא היתוש שאנו מכירים מהבית. גודלו הוא עד 6 מ"מ ומתרבה בעיקר במי ביוב ומים עכורים. הוא פעיל בלילה ונוהג להטריד אותנו ולעקוץ בזמן שאנו ישנים.

 

יונקים:

עכבר הבית הוא המטרד המוכר יותר והוא לרוב במשקל של עד 18 גרם. הוא ניזון בעיקר ממזון כמו זרעים ושאריות של ירקות ופירות וכן מייצר חרדות ואי נוחות בבתים של בני האדם. החולדה המצויה הנה בעלת משקל של עד 250 גרם, אוכלת כל ומעדיפה פירות וירקות וכן היא יוצרת נזק רב לרוש ותחושות חרדה.

לכן תזכרו שלצורך הדברות של מזיקים אלו מומלץ ליצור קשר עם מדביר מוסמך שיבצע את ההדברה בצורה היעילה והמקצועית ביותר.

 

מעופפים

אולי תאהבו גם:

זבוב מוצץ
מי אתה זבוב הפירות?

ימי הקיץ מהווים ימים קשים אשר מחזירים לחיינו את זבובי הפירות. זבובים אלו פוגעים באופן ישיר בפירות והירקות שלנו ומדובר במכה לחקלאים אשר פוגעת בפרנסתם.

קרא עוד »
איך נדע שהדברה היא אקולוגית?

השימוש בחומרי הדברה כימים ומסוכנים הוא דבר נפוץ מאוד, ומומחי הדברה בעולם מפתחים חומרים כימים שתכליתם היא להבטיח שיבולים חקלאיים לא יפגעו ממזיקים שונים. הבעיה

קרא עוד »