הדברת כיני יונים – המדריך המלא למדביר המתחיל

יש מגוון חרקים קטנים שאוהבים לנשוך אותנו ומהווים מטרד משמעותי, כיני יונים ביניהם. המשיכו לקרוא כדי להבין כיצד להיפטר ממזיק זה.

 

מהם כיני יונים?

כיני יונים הם חרק טפילי זעיר הידוע שכך שניזון מדם של יונים, אך גם נושך בני אדם במקרה הגיע לתוך בית.

כיני יונים בדרך כלל נמצאות במשקי בית שיש להם קני יונים מחוץ לחלונות או מסביב לבית. יתכן שתקבל אותם גם אם קנית רהיטים משומשים שכבר שרצו, או אם אתה מגדל תרנגולות.

כיני יונים בדרך כלל ינסו לחדור לתוך בתים כאשר אספקת המזון שלהן מסתיימת והן מחפשות משהו אחר לאכול. הן יכולות להיות אגרסיביות למדי ונשיכתן גוררת זמן החלמה ארוך יותר בהשוואה לפשפשי המיטה.

 

הדברת כיני יונים

לאחר שאישרת את העובדה שהמזיק בביתך הוא אכן כיני יונים – הגיע הזמן להתחיל בטיפול בכדי להיפטר מהן. זכור לקרוא תחילה את כל תוויות המוצרים ולפעול לפי הוראות היישום בתוויות אלה, והישאר בטוח על ידי לבישת ציוד מגן אישי.

ההמלצה שלנו לטיפול בנגיעות כיני יונים היא להתחיל בתברואה ראשונית של ביתך – שאיבת אבק ושטיפת רצפה באזורים ופריטים שורצים. לאחר שתסיים תוכל להחיל מוצרים שונים הקיימים בשוק בדיוק לצורך זה.

 

שלב 1 – ניקוי ראשוני

שאב את השטיחים, הווילונות והריהוט ביסודיות ואז קח את שקית שואב האבק או תא האחסון ורוקן אותו מיד, או שטוף את מיכל הפלסטיק במים חמים וסבון. זאת כדי להבטיח שכיני היונים שנתפסו בפנים ימותו סופית.

אלטרנטיבה היא הכנסת המכל למקפיא ולהניח לכיני היונים לקפוא למוות. אתה צריך גם לכבס בגדים, סדינים וכל פריט בבית שאתה חושד שיש בו כיני יונים. שטוף וייבש את הפריטים על חום גבוה. לאחר ניקוי מפורט, תוכלו לעבור להדברת כיני היונים.

 

שלב 2 – שימוש בקוטל חרקים

Sterifab הוא דוגמה לקוטל חרקים מתאים אשר משמש גם בחומר חיטוי לשימוש על רהיטים מרופדים ושטיחים. החומר מגיע במיכל ריסוס מוכן לשימוש. קרא את התווית להוראות יישום על שטיחים, רהיטים ומזרנים. החל אותו גם על ספות, כיסאות ורהיטים מרופדים בהם אתה יושב.

 

שלב 3 – טיפול מחוץ לבית

עלייך לטפל גם בהיקף הבית והחצר שלך באמצעות קוטל חרקים, ההמלצה שלנו היא Reclaim IT  – מוצר נהדר שישמש ליצירת מחסום קוטלי חרקים סביב הבית שלך. מוצר זה יפעל להרוג, להדוף, ולמנוע מכניסת כיני היונים למבנה. הוא ימשיך לעבוד עד 90 יום.

יש לרסס מסגרות חלונות, דלתות, גגות, ספות, מרזבי גשם, סדקים, ובכל מקום אחר בו מצאת קני יונים. אל תיתן לאנשים או חיות מחמד להיכנס לאזורים שרוססו עד שחלפו שעתיים עד 4 שעות.

כמובן שהדרך הטובה ביותר להיפטר מכיני יונים היא באמצעות קסם הדברות – צרו קשר.

 

כיני יונים

אולי תאהבו גם:

זבוב מוצץ
מי אתה זבוב הפירות?

ימי הקיץ מהווים ימים קשים אשר מחזירים לחיינו את זבובי הפירות. זבובים אלו פוגעים באופן ישיר בפירות והירקות שלנו ומדובר במכה לחקלאים אשר פוגעת בפרנסתם.

קרא עוד »
איך נדע שהדברה היא אקולוגית?

השימוש בחומרי הדברה כימים ומסוכנים הוא דבר נפוץ מאוד, ומומחי הדברה בעולם מפתחים חומרים כימים שתכליתם היא להבטיח שיבולים חקלאיים לא יפגעו ממזיקים שונים. הבעיה

קרא עוד »