דרכים לנקות את רהיטי הבית בצורה יעילה

מטלות הניקיון יכולה להיות מורכבת, כאשר מדובר בבתים גדולים יותר ויותר רהיטים.

לכל אזור בבית יש שיטת ניקיון יעילה וייחודיות לו.

כאשר נוכל לנקות את הבית בצורה יעילה, כך נוכל להגיע לכל חלקי הבית ולנקות אותו בצורה היעילה ביותר.

 

הסלון

בוודאי קרה לכם שקמתם מאוד עייפים בבוקר, עברתם מהמיטה לספה עם הקפה של הבוקר, ומרוב עייפות הקפה השפריץ לו לכל עבר לספה. דבר זה עלול להורס לכם גם את כל היום. אומנם ספות בד יכולות להיות נעימות יותר וזולות יותר מספות עור. אך ניקיון הספות יכול להיות מאוד קשה, מכיוון שהבד סופג יותר לכלוך ונוזלים. הפתרון היעיל יותר לשמור על הספות מעבר לניקיון הוא כיסוי לספות, דבר זה יכול לשמור על הספות שלכם לאורך זמן וגם להגן עליהם מפני לכלוכך ונזקים לאורך שנים.

 

המטבח

כמו כיסוי לספות, דבר דומה יכול לקרות עם רוטב עגבניות של פסטה. כיסא יכול להתלכלך מאוד בקלות, והכתם עשוי להישאר שם שנים רבות. הדבר היעיל ביותר מפני לכלוכך, כתמים ואבק הוא למעשה כיסוי לכיסא. הכיסוי יכול להותיר את הכיסאות שלכם נקיים ממש כמו חדשים.

 

רהיטי עץ

כאשר אתם ניגשים לניקוי רהיטי עץ, אל תשתמשו בהרבה מים מכיוון שעץ לא אוהב מים. מים יכולים לגרום לעץ להיסדק. נגבו אבק שהצטבר באופן רופף מהעץ. השתמשו במטליות נקיות לנקות את רהיט וכך להסיר את האבק ואת הלכלוך מפני שטח העץ. את הכתמים ניתן להסיר בעזרת סבון עדין המותאם לעץ.

 

רהיטי עור

שואב אבק רגיל יכול לעשות עבודה מצוינת עם הרהיטים שלכם. אך עם רהיטי העור תצטרכו להשתמש בסבון כלים ומים לניקוי של כתמים יחסית קלים. אם הכתם הוא חזק ויש חשש הוא יישאר, מומלץ להשתמש במנקה שהוא חזק יותר. במקרה והסבון לא עובד עם הכתמים הקלים, חומץ יכול לעשות את העבודה בצורה מצוינת.

 

שאיבה

כאשר מדובר באזורים גדולים יחסית בבית, חשוב לדאוג לשאיבה גם בפינות הבית, אלה שלא מגיעים אליהן, מכיוון שהאבק יכול להצטבר שם במיוחד, ובמשך הזמן ליצור לכלוכך רב שיהיה קשה יותר לנקות. שואב חזק מסלק לכלוך שדבוק בצורה חזקה. שאיבה מנקה גם את השטיחים בצורה מיטבית.

 

ניקיון פתחי המזגן לפני מסננים

ניקוין של פתחי האוורור של המזגן לא פחות חשובים המסננים. ניקוי פתחי המזגן עשוי גם לעזור לכם להימנע מנזילות עתידיות וכך יסייע לכם לשמור בריאותכם. בכל פעם שתפעילו את המזגן, תנשמו אוויר נקי מלכלוכך. את פתחי האוורור תוכל לנקות עם מברשת רכה של שואב האבק. למעשה כך נמנע הכנסה של אבק אל ביתנו.

 

לסיכום

בעזרת כמה פעולות פשוטות תוכלו לשמור על ניקיון הבית שלכם. כאשר מדובר על בדים של כיסאות אוכל וספות בסלון, מומלץ מאוד להימנע מלכלוך על ידי כיסויים של ספות וכיסאות. הקפידו על ניקיון אבק וכך תוכלו לשמור על אוויר נקי ואווירה נקייה וטובה בביתכם.

לעוד מידע: https://www.sofacovers.co.il.

 

 

שואב

אולי תאהבו גם: