איך לנקות עובש ממזרונים בשיטה הכי יעילה

המזרנים שלנו אף פעם לא באמת יוכלו להישאר נקיים מבלי שנדאג להם, זה מקום בו אנחנו נמצאים שעות רבות והמון לכלוך מצטבר ונספג בקלות רבה אם לא עושים את הפעולות הנדרשות. אחד מהדברים שאנשים מתקשים לנקות זהו עובש, אז הינה לפניכם השיטה היעילה והדרך הנכונה ביותר לנקות את המזרן שלכם מעובש, הרבה יותר בקלות ממה שחשבתם.

 

הצטברות עובש על המזרן

בהרבה מקרים מגיעים למצב שצריך לעשות ניקוי עובש ממזרונים, אבל לפני כן, כדאי להבין איך בכלל זה קורה. הגורם לבעיית העובש, זאת הלחות, אם המזרן שלכם לדוגמא נוגע בקיר שיש בו רטיבות, ככל הנראה שיתפתח עובד על המזרן. בנוסף, שפיכת נוזלים כמו שתן, משקאות, טפטוף של מזגן וכדומה, אלו דברים שעם הזמן מייצרים עובד. בעקרון, השילוב של אבק, נוזלים ולחות על המזרן, מייצרים את האופציה להתפתחות של עובש.

 

הסיכונים במזרן עם עובש

כמובן שלא נעים לישון עם עובד, אך זה הרבה מעבר לכך, זה עשוי להיות מסוכן לבריאות, אנשים רבים חולים מההתפתחות של עובש בקרבתם. כשיש עובד על מזרן, הוא מפתח סביבו גם פטריות, מה שעלול להוביל לווירוסים ומחלות. לכן, מומלץ קודם כל לא לישון על מזרן עם עובש, וכמובן לבצע ניקוי מזרונים יסודי להסרת העובד, תוכלו גם להפוך את המזרן, לצד השני, ובינתיים לישון בצד שאין בו עובש עד להשלמת הניקוי.

 

איך מנקים

  • סודה לשתייה – פזרו סודה לשתייה על האזור עם העובש, תמתינו שהחומר ייספג במזרן, ולאחר מכן הסירו את החומר עם מגבון או מטלית לחה.
  • חומץ ומים – צרו תערובת של מעט מים וחומץ, ובטפיחות קלות תפזרו את התערובת על המקומות במזרן שיש בהם עובש. שימו לב שאתם משתמשים בחומץ טבעי, כמו משאריות פירות, לימון ודברים דומים כאלו.
  • שמן עץ התה – זהו השמן אשר מופק מעץ התה, נמצא יעיל מאוד להסרת עובש, אך שימו לב שיש לו ריח חזק מאוד. מוהלים את הזמן במים ומורחים באזור על המזרן שמצאתם עובש.

 

חשוב לזכור

כדי לא להגיע בכלל למצבים האלו, כדאי לנסות לתפוס את זה כמה שיותר מוקדם, זאת אומרת ברגע שנשפך משהו על המיטה, קפה או מים או כל דבר נוזלי, תנסו לספוג את זה מיידית ולייבש את המזרן. תגובה מהירה ויעילה תעזור לכם למנוע הצטברות של עובד במזרן.

 

ניקוי מקצועי

אם לא הצלחתם להסיר את העובד בעצמכם, אם שאתם לא בטוחים שבאמת הכל ירד לגמרי, הדבר הנכון והחכם יהיה להזמין שירותי ניקיון מקצועי למזרנים. חברה שזאת העבודה שלה, עם ניסיון ומקצועיות תדע איך לטפל בזה בצורה הטובה ביותר.

 

לסיכום

ניקיון עובש ממזרנים זה אולי לא כיף ולא נעים, אבל שיישאר שם העובש זה הרבה יותר גרוע. למען הבריאות שלכם, תכניסו לשגרה שלכם בדיקה חוזרת של מצב המזרן, וניקיונות בסיסיים. במקרה הצורך, תשקיעו עוד קצת, ותשאגו לניקיון היסודי יותר שיטפל במצב המזרן שלכם ברמה עמוקה יותר ולטווח הארוך.

דובי

 

אולי תאהבו גם:

משקף
מה הם משקפי מולטיפוקל?

בתקופה האחרונה אנו שומעים לא מעט על מכרים שמשתמשים במשקפי מולטיפוקל. עובדה זו גרמה לנו להבין כי הגיע הזמן לדעת מה זה המשקפיים האלה שכולם

קרא עוד »