איך לנקות הליכון כושר?

בשנים האחרונות ניתן לראות כי רבים מכם החלו לבצע כושר בבית אחד ממכשירי הכושר הנפוצים ביותר הוא ההליכון.

להליכון יש יתרונות רבים כמו: הורדה במשקל באופן מהיר, מגביר סיבולת לב ריאה, מאיץ חילוף חומרים. בנוסף לכך ניתן למצוא הליכונים מסוגים שונים

ומחירים שונים כך שכל אדם יוכל להתאים את ההליכון למטרות שלו ולתקציב שלו.

אחת הסיבות לכך שיש צורך לתחזק את ההליכון על מנת שישמש אתכם לאורך זמן, בוודאי אם אתם משתמשים בו באופן יום יומי היא שמדובר ברכיבים יקרים

שעלולים להינזק כאשר ההליכון לא מתוחזק בצורה נכונה.

אחד הדברים שישמרו היטב על ההליכון שלכם הוא הוא הניקיון במאמר זה תלמדו איך לנקות את ההליכון שלב אחר שלב ותזכו להליכון תקין ואיכותי.

איך לנקות הליכון כושר?

 

שלב אחר שלב:

נתקו משקע החשמל:

לפני שאתם מתחילים לנקות את ההליכון. חשוב מאד שתנתקו אותו משקע החשמל בשביל לא להתחשמל לעיתים ישנם כאלו השוכחים זאת מחוסר שימת לב ולכן חשוב מאד להדגיש את הנושא. אסור להליכון לפעול בזמן שאתם מנקים אותו.

 

נקו את ההליכון מאבק:

השלב השני הוא לנקות היטב את ההליכון מאבק יש לעבור במטלית לחה אחר כל האזורים הנגלים לעין בהם עלול להיות אבק ויש לאבק אותם ביסודיות ובסבלנות.במיוחד יש להקפיד היטב על חגורת ההליכון ששם מצטבר אבק רב העלול לגרום נזק להליכון.,

 

לנגב היטב את חגורת ההליכון:

נגבו היטב במטלית לחה את כל השטח של חגורת ההליכון חשוב מאד שהמטלית תהיה לחה אך שלא יטפטפו מים על חגורת ההליכון. יש למשוך את חגורת ההליכון ביד על מנת להגיע לכל שטח ההליכה.

 

ייבשו את ההליכון:

יש לייבש היטב את חגורת ההליכון ולהגיע גם לכל החלקים היבשים על מנת שלא יישארו שום חלקים רטובים על מנת לבצע זאת בצורה מושלמת יש להשתמש במגבת נייר.

 

שמנו את ההליכון:

לאחר ניקוי ההליכון והייבוש שלו כדאי לכם לשמן את חגורת ההליכון על מנת לוודא שהיא תעבור היטב ובצורה טובה. שימון ההליכון צריך להיות באופן יום יומי על מנת שההליכון יהיה כשיר לפעולה. את השימון ניתן לבצע לבד וגם על ידי אנשי מקצוע.

כפי שניתן להבין הליכון הוא מכשיר כושר יקר ועדין במיוחד ולכן יש צורך לנקות אותו בכל יום ולשמור על הניקיון שלו וגם כאשר יש צורך תיקון הליכון כושר המתמחה בכך ולא לתקן לבד.

לסיכום: מאמר זה לימד אתכם איך לנקות את ההליכון שלב אחר שלב בצורה ברורה המאמר עובר על השלבים השונים: ניתוק מהחשמל, ניקוי מאבק, ניקוי במטלית לחה, יבוש בנייר מגבת ושימון של ההליכון בנוסף לכך המאמר מציין כי חשוב לפנות לאיש מקצוע לתיקון ההליכון.

 

איש רץ

אולי תאהבו גם: